У Краснокутській громаді триває культурно-освітній табір “Нишпорки”

         Учасники табору – юні нишпорки – протягом тижня встигли побувати на різнопланових заходах. Коротко про них:

 

ВІДКРИТА РЕПЕТИЦІЯ – суперінтерактивний формат взаємодії та навчання. Ми втілюємо його і наші нишпорки отримують чудову змогу долучитися до творчого процесу краснокутського фолькгурту «ЯРИ».

Спілкування з музикантами, спільна творча робота, можливість побачити та почути що таке сучасна репрезентація української та краснокутської народної пісні. А заспівати разом? Запросто!  Бо це неймовірно талановита та креативна молодь.

 

МЕДІАДЕНЬ з Gwara Media

Що таке бути журналістом? Як фіксувати те, що навколо нас? Як воно, працювати в медіа і професійно генерувати контент?

Команда незалежної медіаплатформи Gwara Media провела наших нишпорок шляхами сучасної журналістської та репортерської справи.

Ми дізналися, як створюються новини, як шукати та висвітлювати інфоприводи, перевіряти та аналізувати величезний потік інформації.

Учасники табору спробували себе у якості журналістів, операторів дрону, відеооператорів. Побачили та відчули, як потрібно працювати в зонах з підвищеним рівнем ризику, яке обладнання використовується для створення контенту. Захист, надання домедичної допомоги – все це чудова команда Gwara Media продемонструвала круто та доступно.

 

ЕТНОГРАФІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ В ПАРХОМІВКУ

У неділю відвідали одне з найстаріших та найбільших сіл Краснокутщини, котре має тривалу та велику історію. Нишпорили у Пархомівці.

Разом з фахівцем Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва та учасницею Фольклорний гурт “Муравський шлях” / Folk Group ‘Muravskyi Shliakh’ Катериною Курдіновською дізналися про те, що таке етнографічний матеріал та його дослідження. Почули про те, чому важливо збирати, фіксувати та зберігати ці дані.

Разом з нашою експерткою нишпорки провели інтерв’ю з мешканцями села, котрі поділилися своїми спогадами про елементи обрядів та традиції, свідками та учасниками були вони та їхні батьки. Почули пісні, побачили предмети побуту та одяг. Дізналися багато з історії Пархомівки, про Охтирський слобідський козацький полк, діяльність родини Харитоненко та цукровий завод, життя родини Малевича в період життя у Пархомівці.

Поговорили про типи культурної спадщини, її важливість для пізнання сьогодення, те, заради чого її потрібно збирати та зберігати.

Оглянули чудові приклади того, як елементи пісенної слобідської пісні можуть бути публічними та доступними кожному – наша експертка познайомила нишпорок з Цифровим архівом автентичного музичного фольклору східних регіонів України, розробкою та розвитком якого вона займається в своїй професійній діяльності: https://folklore.kh.ua/

Цей ресурс містить фонд етнографічних записів, накопичений за більш ніж 30-річну експедиційну діяльність фахівців Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, та приватні збірки харківських збирачів-фольклористів.

Вчергове усвідомили те, чому важливо знати своє, читати та співати своє, вивчати його, популяризувати та сучасно репрезентувати українську матеріальну та нематеріальну. Чому важливо говорити з носіями автентичної традиції, фіксувати їх спогади, розповіді та пісні. Бо це важливо. Це те, що становить Україну в її багатогранній культурі.

Також з  користю провели час в Пархомівському сільському будинку культури та поспілкувалися з його фахівцями.

 

Насичені та теплі дні. Продовжуємо вивчати своє, працюємо над створенням цікавого та пізнавального контенту. Дякуємо нашим нишпоркам та усім, хто разом з нами відкриває, досліджує та сприяє поширенню свого – рідного та українського!

Нишпоримо далі!

 

Культурно-освітній табір “Нишпорки” здійснює свою роботу завдяки фінансовій підтримці ГО Десяте Квітня та UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні  та втілюється ГО  «Green Art Tour».